Pomimo upływu czasu kominki wciąż nie tracą na popularności. Nowoczesne urządzenia doskonale skomponują się z aranżacją każdego pomieszczenia, nadając mu wyjątkowego stylu i charakteru. Ich estetykę zbudować można także przy wykorzystaniu różnego rodzaju dekoracji. Podpowiadamy, jakie ustawienie kominka wybrać i jakie dodatki zastosować, by stał się on prawdziwym sercem domu, gromadzącym wokół siebie członków rodziny i ich gości.
Rozwiązania na miarę nowoczesnych wnętrz
Wybór miejsca, w którym zostanie zamontowany kominek, to jedno z najważniejszych wyzwań całej inwestycji. Najbardziej funkcjonalnym, a przez to najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jest z pewnością kominek, umieszczony na środku pomieszczenia. W mniejszych pokojach zdecydowanie lepiej sprawdzi się jednak kominek narożny. W tej grupie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kominki z obustronnym paleniskiem, dzięki którym ogień podziwiać można z różnych perspektyw.
Ciekawym rozwiązaniem będzie także kominek otwarty, kryjący w sobie ogromny potencjał, który warto wykorzystać w nowoczesnych wnętrzach. Dokonując wyboru, należy zapoznać się z bogatą ofertą od najlepszych producentów. Jednym z nich jest firma Kominki Lexus Andrzej Słoninka, działająca na rynku już od ponad 10 lat. Oferuje ona swoim klientom cały wachlarz najwyższej jakości produktów, spośród których z pewnością każdy wybierze rozwiązanie, odpowiadające indywidualnym gustom i potrzebom.
Montaż kominka – wyzwanie dla fachowców
Jeśli mamy już za sobą wybór i zakup odpowiedniego kominka, pozostaje tylko jego montaż. Jak przeczytać można w artykule: Co warto wiedzieć o montażu kominka?, takie urządzenie doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w jadalni czy sypialni. Jednak jego zainstalowanie warto powierzyć fachowcom, którzy nie tylko pomogą ustawić kominek tak, by ogrzewał on równomiernie pomieszczenie, ale także dopasują go do innych elementów instalacji.
Nie bez znaczenia będzie tutaj również przeprowadzanie termoizolacji obudowy komina. Odpowiednio poprowadzone przyłącze kominowe, może z olei ochronić nas przed szkodliwym wpływem dymu, wydobywającym się w trakcie użytkowania urządzenia. Jak widać, jego montaż wymaga sporej wiedzy i umiejętności, dlatego też warto w tej kwestii zaufać doświadczeniu specjalistów.
Załącznik:
Klasyczna dekoracja kominka
Odkąd styl minimalistyczny wkroczył na salony, również i kominki dopasowały się do współczesnych aranżacji. Tym sposobem zaczęły one stanowić nie tylko praktyczne źródło ciepła, ale również ważny element wystroju wnętrz. Warto przy tym zadbać także o odpowiednią dekorację kominka, która sprawdzi się zwłaszcza w okresach, gdy ten nie będzie używany.
Prawdziwe pole do popisu stwarza półka nad kominkiem. Jeśli tylko została ona przewidziana, warto racjonalnie zagospodarować ten fragment przestrzeni. Idealnie sprawdzą się tutaj świece, designerskie wazony, a dla odważnych również dekoracje, wykonane ze sztucznych kwiatów. W wielu domach miejsce to służy do ustawienia zdjęć i pamiątek z rodzinnych wyjazdów. Warto jednak zaplanować dekoracje tak, by tworzyły spójną całość i nie wprowadzały chaosu w aranżacji.
Potencjał tkwiący w dekoracji
Kominki z reguły cechują się klasycznym pięknem, które należy podkreślić zwłaszcza wówczas, gdy są one wbudowane w ścianę. Takie rozwiązanie eliminuje możliwość ustawienia dekoracji na półce nad kominkiem, więc w tej sytuacji warto zaakcentować najbliższą przestrzeń. Idealnie sprawdzą się tutaj obrazy i grafiki, które można powiesić na przylegającej ścianie. Wybierając je, należy pamiętać, by dobrze skomponowały się one ze stylistyką wnętrza. Dobrym pomysłem na dekorację może być również lustro, optycznie powiększające przestrzeń lub też designerski zegar, przyciągający uwagę swoim charakterystycznym wyglądem. Wszystkie te rozwiązania sprawią, że wnętrza nabiorą wyjątkowego charakteru, a kominek stanie się ich najważniejszą ozdobą.