Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten problem — szczególnie u kobiet. Kilka z nich może zakłócać cykl wzrostu włosów, takich jak stres, leki, choroby lub infekcje, które mogą uniemożliwiać włosom ukończenie naturalnego porostu. Zazwyczaj do oceny przyczyn wypadania włosów, wymagane będą badania krwi.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje rozwiązanie tego problemu — przeszczep włosów u kobiet w Turcji. Ten zabieg może Ci pomóc osiągnąć bezpieczną i trwałą drogę do zdrowych i gęstych włosów.

Kobiety doświadczają łysienia inaczej niż mężczyźni. Jednak łysienie u kobiet często można leczyć tymi samymi technikami z doskonałymi wynikami.

Łysienie u kobiet może występować na różne sposoby:

 1. Stopniowe przerzedzanie spowodowane żeńskim łysieniem androgenowym.
 2. Stopniowe przerzedzanie się włosów na czubku głowy.
 3. Cofanie się przedniej linii czoła (wysokie czoło).
 4. Łysienie rozlane (DA), w którym włosy przerzedzają się na całej skórze głowy.

Kobiety, które cierpią na łysienie rozlane (DA), niestety nie kwalifikują się do przeszczepu włosów. Ze względu na to, że włosy są bardzo rzadkie na całej głowie. Wówczas nie ma sensu pobierać włosów z jednego obszaru o słabej gęstości, aby móc przeszczepić je do innego obszaru. Na szczęście większość kobiet cierpiących na wypadanie włosów i łysienie należy do pierwszej i drugiej kategorii, co klasyfikuje je do zabiegu przeszczepu włosów. Dlaczego? Ponieważ zwykle ich obszar dawczy, czyli tył głowy i boki jest odporny na łysienie, dzięki temu można pobrać grafty do zabiegu przeszczepu włosów.

Z reguły wypadanie włosów przyspiesza po 20 roku życia i postępuje z biegiem czasu. Jednak zazwyczaj włosy z tyłu głowy zachowują swoją pierwotną gęstość.

Zabieg przeszczepu włosów u kobiet jest podobny do zabiegu przeszczepu włosów wykonywanego u mężczyzny. Metodą stosowaną w transplantacji włosów u kobiet jest metoda przeszczepu włosów FUE. Technika ta polega na pobraniu wielu jednostek pęcherzykowych z obszaru dawczego, czyli tył głowy i przeszczepieniu ich w obszar biorczy, czyli obszar objęty łysiną. Przeszczep włosów metodą FUE jest mało inwazyjny i nie pozostawia widocznych blizn. Okres rekonwalescencji trwa 10 dni. Podczas przeszczepu włosów u kobiet zwykle nie ma potrzeby golenia całej głowy. Jedynie obszar dawczy, czyli tył głowy, który po zabiegu możemy przykryć własnymi włosami. 

Przeszczep włosów w Turcji z zastosowaniem powyższej procedury sprawia, że ​​przeszczepione włosy wyglądają bardzo naturalnie. 

Procedury pozabiegowe wbrew pozorom nie są skomplikowane dla Pacjentki. Tym samym okres gojenia w większości przypadków wymaga noszenia przez jeden dzień bandażu, który możemy ściągnąć następnego dnia. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu podaje się leki w celu zmniejszenia ryzyka obrzęku, antybiotyki i leki przeciwzapalne. W razie potrzeby stosuje się również tabletki uśmierzające ból, aby zminimalizować dyskomfort. Pierwsze efekty są widoczne już po 14 dniach od zabiegu. Od 3 miesiąca rosną stałe włosy. Prawdziwe efekty zabiegu są zauważalne już po 6 miesiącach od przeszczepu, a pełny rezultat widoczny jest po 12 miesiącach.

Czy przeszczepy włosów działają?

Przeszczepy włosów są o wiele bardziej skuteczne — aż 97%, niż dostępne bez recepty produkty do odbudowy włosów. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Po przeszczepie, włosy przechodzą wszystkie fazy wzrostu i wypadania, jak włosy naturalne i zdrowe, natomiast nie zachodzi ponowny proces łysienia, ponieważ grafty pobierane są z obszarów odpornych na ten problem. 
 • Przeszczepy włosów są wykorzystywane głównie do przywracania włosów, jeśli naturalnie łysiejesz lub utraciłeś włosy z powodu kontuzji.

Przeszczepu włosów nie można wykonać z:

 • rozległym przerzedzeniem i łysieniem (DA),
 • w przypadku chorób nowotworowych,
 • grubymi, twardymi i przerośniętymi bliznami po urazach skóry głowy.

Korzyści z przeszczepu włosów u kobiet:

Niewątpliwie przeszczep włosów u kobiet daje niesamowite efekty i jest rozwiązaniem Twoich problemów. Pomaga przywrócić gęste i lśniące włosy, które są oznaką zdrowia, młodości i witalności. Dzięki przeszczepom włosów kobiety odzyskują pewność siebie, samoakceptację oraz radość.

Korzyści z przeszczepu włosów to:

 • włosy wyglądające naturalnie i pięknie,
 • w celu zwiększenia siły i objętości włosów po przeszczepie można zastosować różne zabiegi,
 • zwiększa pewność siebie kobiety, przywracając jej urodę.

Ile kosztuje przeszczep włosów metodą FUE w Turcji?

Jeśli chodzi o wyjazd za granicę na zabieg przeszczepu włosów, koszt jest najbardziej decydującym czynnikiem. Turcja jest niedrogim miejscem — aż 75% taniej, szczególnie dla pacjentów z Europy. Cena jest tak niska ze względu na ilość konkurencyjnych klinik oraz różnice ekonomiczne pomiędzy Turcja, a krajami europejskimi. Dzięki silnemu systemowi opieki zdrowotnej Turcja jest jednym z czołowych krajów turystyki medycznej. Podejmując decyzję o wyjeździe na przeszczep włosów w Turcji, warto skorzystać z pomocy firmy, która pomoże nam podczas wszystkich etapów podróży. Jedną z najlepszych firm na rynku jest Meditravel, która oferuję kilka pakietów all-inclusive. Każdy z nich jest dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelu, transfery, lot, badania przedzabiegowe, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry, leki, kapelusz, opaskę przeciwobrzękową, oraz poduszkę do spania.

Skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie www.meditravel.pl, a nasz zespół skontaktuję się z Tobą w celu sporządzenia darmowej konsultacji online z lekarzem oraz planu leczenia.

Lekarze i personel zajmujący się przeszczepami włosów w Turcji, z którymi współpracuje z Meditravel mają:

 • Europejskie i światowe akredytacje oraz licencje.
 • Bogate portfolio pokazujące udane efekty przeszczepów włosów
 • Pozytywne recenzję ich prac, napisane przez pacjentów

Rzetelne bezpłatne konsultacje online w Meditravel

Każdy pacjent i każda sytuacja jest inna – dlatego podróżprzeszczepu włosów do Turcji dla kobiet w Meditravel zaczyna się od profesjonalnej bezpłatnej konsultacji online. Dzięki niej możemy zapewnić, że każda pacjentka otrzyma najlepsze możliwe rozwiązanie problemu wypadania włosów.